Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Domov se zvláštním režimem > Demence a péče DsZR

Demence a péče

Naše organizace v rámci služby Domova se zvláštním režimem poskytuje péči osobám s onemocněním demencí. DpS Předklášteří dlouhodobě spolupracuje a svou činnost konzultuje s Českou alzheimerovskou společností, od které jsme získali certifikát kvality péče "Vážka". Tento certifikát je udělován zařízením, která poskytují sociální péči osobám s  demencí na velmi vysoké odborné úrovni.

Získání certifikátu kvality "Vážka"

Obhájení certifikátu "Vážka"

Ve snaze o co nejkvalitnější péči jsme zapojeni do společného  projektu Jihomoravského kraje a České alzheimerovské společnosti GOS - Gerontologická a organizační supervize. Tento projekt je financován našim zřizovatelem - Jihomoravský kraj.

Vynikající výsledky nezůstaly bez povšimnutí a "za dlouhodobou systematickou snahu zlepšovat a zkvalitňovat poskytované služby a za vysokou kvalitu péče osobám trpícím Alzeheimerovou chorobou", získala naše organizace z rukou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška - "Cenu hejtmana Jihomoravského kraje".

Ocenění hejtmana JMK za kvalitu péče

Podrobnější informace o problematice demence, potřebách a péči o lidi trpících demencí najdete v níže uvedených odkazech:

Strategie péče o lidi s demencí P-PA-IA

Práva pacientů trpících Alzheimerovou chorobou

Doporučení ČALS k omezovacím prosředkům

Pokyny jak hovořit s lidmi

Evropská charta pacientů postižených demencí

Úmluva o právech osob se zdravotním postižením

 

Důležité odkazy:

www.alzheimer.cz

www.gerontologie.cz

www.gerontocentrum.cz

www.veledance.com

www.radostzjidla.cz