Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Domov se zvláštním režimem > Další služby DsZR

Dostupnost dalších služeb

DpS podporuje uživatele ve využívání přirozených sítí jako je rodina, přátelé, známí, čímž se snaží předejít návyku na sociální službu. Dále podporuje uživatele ve využívání běžných služeb, které jsou v místě veřejné a dostupné dle jejich přání a potřeb a tím udržovat jejich samostatnost a nezávislost. Uživatelům dle potřeby a možností zajistí doprovod, pokud ho potřebují k využití návazných služeb.

DpS nenahrazuje instituce, které poskytují běžné služby veřejnosti, s těmito institucemi spolupracuje a vytváří příležitosti pro dostupnější využívání uživateli.

Nejžádanější služby:

Kadeřnictví (stříhání, holení, trvalá ondulace, barvení vlasů a masáž hlavy) probíhá 2x měsíčně v prostorách DpS. Kadeřnické služby provádí kvalifikovaná externí kadeřnice. Tyto služby jsou poskytované dle zájmu uživatele.

Pedikúra - je zajišťována kvalifikovaným pracovníkem přímo v prostorách DpS - dle zájmu a domluvy.

V DpS je možnost půjčovat si knihy, navštěvovat knihovnu a meditační místnost.

Duchovní služby - každou první sobotu v měsíci probíhá v DpS mše svatá. Při návštěvě může kněz udělit svaté přijímání, svaté pomazání, zpověď. Pokud není uživatel ze zdravotních důvodů schopen se mše účastnit, může jej kněz navštívit na pokoji u lůžka.

V případě zájmu jsou sociální pracovnice nápomocny zprostředkovat využití i dalších služeb.