Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Domov pro seniory > Stravování DpS

Stravování na službě Domov pro seniory

V Domově pro seniory Předklášteří se poskytuje celodenní stravování. Celodenním stravováním se rozumí snídaně, oběd, večeře a dvě vedlejší jídla (svačina). Strava se připravuje vždy čerstvá přímo zde v zařízení. Stravování poskytujeme v souladu se zásadami zdravé výživy podle stanovených stravovacích jednotek.

Na základě doporučení lékaře nabízíme dietu racionální(normální), diabetickou nebo šetřící. Strava se připravuje dle schválených jídelních lístků, které jsou umístěny v jídelně a na jednotlivých odděleních.

Způsob podávání jídel je individuální s přihlédnutím k mobilitě, k zdravotnímu stavu, potřebám a přáním uživatelů. V rámci podávání stravy se snažíme o přirozenou aktivizaci a zachování co největší sebeobsluhy uživatelů.

Jídla se podávají dle následujícího harmonogramu:

Snídaně      mezi 08:00 až 09:00 hod.                       Svačina    mezi 10:00 až 10:30 hod.
Oběd           mezi 11:30 až 12:30 hod.                       Svačina    mezi 14:00 až 14:30 hod.                                             Večeře         mezi 17:00 až 18:00 hod.

Uživatelé mají dále možnost nákupů, které pravidelně zajišťuje DpS. K zajištění drobných nákupů mohou využít kantýnu, která je umístěná v přízemí budovy.

Od roku 2013 realizujeme v našem nařízení program zaměřený na zvýšení kvality stravování "Bon Appetit", více zde.