Stravování na službě Domov se zvláštním režimem

V Domově pro seniory Předklášteří se poskytuje celodenní stravování. Celodenním stravováním se rozumí snídaně, oběd, večeře a dvě vedlejší jídla (svačina). Strava se připravuje vždy čerstvá přímo zde v zařízení. Stravování poskytujeme v souladu se zásadami zdravé výživy podle stanovených stravovacích jednotek.

Na základě doporučení lékaře nabízíme dietu racionální(normální), diabetickou nebo šetřící. Strava se připravuje dle schválených jídelních lístků, které jsou umístěny v jídelně na  patře.

Způsob podávání jídel je individuální s přihlédnutím k mobilitě, k zdravotnímu stavu, kognitivním schopnostem, potřebám a přáním uživatelů. V rámci podávání stravy se snažíme o přirozenou aktivizaci a zachování co největší sebeobsluhy uživatelů.

Jídla se podávají dle následujícho harmonogramu:

Snídaně    mezi 08:00 až 09:00 hod.                                                   Svačina    mezi 10:00 až 10:30 hod.
Oběd        mezi 11:15 až 12:30 hod.                                              Svačina    mezi 14:00 až 14:30 hod.                                             Večeře      mezi 17:00 až 18:00 hod.

Uživatelé mají dále možnost nákupů, které pravidelně zajišťuje DpS. K zajištění drobných nákupů mohou využít kantýnu, která je umístěná v přízemí budovy.

Jelikož péče o lidi s demencí má svá specifika a v našem zařízení se snažíme poskytovat velmi kvalitní službu, tak již od roku 2013 jsme aktivně zapojeni do programu Bon Appetit (BA).

Více o programu BA a stravování na službě Domov se zvláštním režimem  zde.

 

Vyhledat v textu

19. 6. Leoš

Zítra: Květa

Ježíškova vnoučata

O Ježíškových vnoučatech zde. 

 

!!! UPOZORNÉNÍ !!!

  Naše stránky jsou v rekonstrukci

 

 Obhájení certifikátu kvality "Vážka"

Vážka 2016
Vážka 2016z2.png

Ocenění hejtmana JMK za kvalitu péče

Ocenění hejtmana JMK za kvalitu péče v.pdf
skenovat0001[6].jpg

Návštěvnost stránek

092109